100% extra jemná vlna, 200 x 70 cm

Ručně vyrobeno v Kašmíru v Indii.

Tyto jemné šály jsou vyrobené ručně ze 100% vlny kašmírských ovcí, která je spřádána do tenké příze, z které jsou na ručních tkalcovských stavech tkané lehké šály. Ty jsou poté ručně zdobené potisky a nakonec ještě ručně vyšité. Každá šála je originál. Jedná se o velmi zajímavé šály s neobvyklými vzory a barevnými kombinacemi. Jsou velmi tenké, ale hřejivé.

Doporučujeme profesionální čištění.

Kašmírské pašmíny s potiskem a vyšíváním - Určení - dámské

Materiál


Pašmína

Pojem pašmína se odvozuje od perského pojmu „pashm“ (vlna), neoznačuje však žádnou specifickou vlnu nebo materiál. Často se používá jako synonymum pro kašmír, ale také velice volně pro všechny ostatní šály včetně těch, které jsou vyrobené z viskózy, vlny apod.

V našem obchodě používáme termín pašmína pro šály, které jsou vyrobené z vybrané podsadové vlny ovcí žijících ve vysokých nadmořských výškách Himálaje. Podsadová vlna neboli nejjemnější vnitřní část srsti je obzvláště hřejivá a jemná. Nejkvalitnější podsadová vlna se získává z partií pod krkem mladých jehňátek a je svojí jemností a hebkostí velmi podobná kašmíru, tj. vlně ze srsti kašmírských koz. Proces výroby zahrnuje ruční sběr podsady, její čištění, třídění vláken podle jemnosti, ruční spřádání příze a ruční tkaní.

 

Vlastnosti a výhody
  • Výjimečná hebkost a lehkost, bez dráždivého efektu. Vhodná i pro citlivou pokožku.
  • Výborné izolační vlastnosti – i přes svoji nízkou hmotnost je velmi hřejivá.
  • Exkluzivita a luxus – pašmína je vnímána jako jeden z nejkvalitnějších druhů vlny.

 


Jak se starat o pašmíny

Perte velmi opatrně v ruce (nedřete o sebe) ve vlažné vodě (30 °C) s pracím prostředkem na vlnu. Několik prvních praní může pouštět barvu, perte šálu tedy raději odděleně. Nesušte v sušičce. Sušte ve vodorovné poloze, šálu narovnejte. Žehlete přes vlhkou látku.


%s ...
%s
%image %title %code %s